שמי אדם שינברג, אני מטפל עתיר ניסיון בעיסוי ומורה לשיטת פלדנקררז. כל זה התחיל אי אז בשנות השמונים כשהנהייה אחר המיסטיקה היתה זרם איתן ואף אני כמו רבים וטובים נסחפתי בזרם המבורך ומצאתי את עצמי מורה ליוגה, מעסה ומרפא ברפואה הסינית המסורתית (T.C.M), והכל בהסמכות כשרות למהדרין. אז גם התחלתי לעבוד כמעסה במועדוני הכושר המפוארים של מלונות הילטון, רמדה רנסנס ומוריה בירושליים.

אחר הפסקה של 11 שנות ציונות חלוצית פעילה (של הפרחת השממה על פי חזונו של בן גוריון כאחד ממקימיו ומפתחיו של קיבוץ נאות סמדר שבערבה) חזרתי לצפון ולעבודתי כמעסה.

הוסמכתי בהצטיינות בוינגייט כמעסה רפואי בכיר לטיפול בבעיות אורתופדיות וכמדריך לפעילות גופנית לגיל הזהב וכן כמטפל מוסמך בשיאצו ובטווינה. הסקרנות שהמשיכה לבעבע בי שלחה אותי להשתלמויות שונות: קינזיותרפיה יציבה ועוד.

וכאבי הגב שלחו אותי לשיעורי פלדנקרייז. נדלקתי, ואחרי שלוש וחצי שנים בוינגייט הייתי למורה מוסמך לשיטת פלדנקרייז בלי כאבי גב  ובלי כסף.

 

אני מאמין באמונה שלמה ש:

"חיים ללא תנועה אינם חיים"

ושלא תמיד הרקמה האנטומית היא האשמה בבעייה.

 

לכן אני דוגל בלאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה:

 

שיעורי התנועה (קבוצתיים ואישיים) בשיטת פלדנקרייז מנערים את גופך מהמוסכמות האוניברסליות שתרבותנו ושכלנו כפו עליו ומביאות אותך להיכרות אינטימית עם גופך האישי שמסרב לקבל על עצמו את שרירות ליבו של השכל. חידוד המודעות לתחושות גופך והבנת הקשריו התנועתיים עוזרת לך להשיל ממך את דפוסי התנועה והיציבה המכאיבים והפוגעניים ולהפוך תנועה להנאה. תרגיש צעיר יותר, נמרץ יותר, גמיש, חזק, מתואם, יעיל ויכול בתנועה וביציבה. והכל ללא מאמץ ללא כאב ובכיף.

 

ומצד שני, העיסוי: מרגיע ומנחם, עוזר בהרפיית השרירים בהזרמת הדם והלימפה ובהבראתה והתחדשותה של הרקמה הפגועה. מקל על דלקות גידים ועל כאבים כרוניים באזורים המועדים לפורענות כגון כאבי גב תחתון, צוואר, כתפיים וכ"ו.

 

השילוב בין העיסוי לסוגיו השונים לבין שיעורי התנועה יעיל ומהנה מאוד ומביא לתוצאות ברוכות הן בפתרון הבעיות והן במניעתן בעתיד.

 

 

פרופיל מטפל​ -

אדם שינברג

שורשים , המרכז לרפואה משלימה